Kā izvēlēties termoveļu

Kā pareizi izvēlēties termoveļu?

Ja Jūs nodarbojaties ar āra aktivitātēm zemās gaisa temperatūrās, tad labam termoveļas komplektam ir ļoti liela nozīme. Tā uzturēs sausu sajūtu pie ādas brīžos, kad Jūs svīstat un palīdzēs regulēt ķermeņa temperatūru brīžos, kad Jūs palielināt vai samazināt fizisko aktivitāti.

Termoveļa spēj nodrošināt papildus siltumu arī Jūsu ikdienā, velkot to zem džinsiem vai džempera.

Ģērbšanās pa slāņiem ir vienkāršākais veids kā pasargāt ķermeni no liela aukstuma. Termoveļa ir vistuvāk Jūsu ādai, tāpēc pievēršat tās izvēlei pastiprinātu uzmanību un Jums nebūs neparko jāsatraucas.

Pērkot termoveļu Jūs vēlaties, lai tā būtu funkcionāla, izturīga un komfortabla jebkuros laika apstākļos. Netaupiet uz to, izvēlieties sev piemērotāko!

Iepazīstieties ar mūsu sagatavoto rakstu par to kā izvēlēties termoveļu.

Termoveļa

 

Termoveļa ir pirmais apģērba slānis, kas piekļaujas Jūsu ādai. Pirmais slānis palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, aizvadot sviedrus prom no ādas, kas to palīdz saglabāt sausu. Sausa āda palīdz saglabāt siltumu un izbaudīt gada aukstāko sezonu. Termoveļa nodrošina arī komfortu un kustību brīvumu āra aktivitātēs. Termoveļa var būt ļoti dažāda: krekli ar garām un īsām piedurknēm, termo bikses un 3/4 bikses, apakšbikses un pat sporta krūšturi. Termoveļai ir dažādi piegriezumi, tā var būt cieši pieguļoša Jūsu ķermenim vai arī brīvāk krītoša siltākajiem modeļiem. Termo apakšveļām ir pieejami dažāda biezuma un svara modeļi, lai atbilstu dažādām temperatūrām un aktivitāšu līmeņiem.

Lielākoties termoveļai jābūt pieguļošai, lai tā saskārtos ar Jūsu ādu un varētu izvadīt lieko mitrumu uz materiāla virspusi, kur tas izplatās pa lielāku platību un ātrāk izžūst.

Mūsu veikalā plašā izvēlē: Bērnu termoveļa, sieviešu termoveļa, vīriešu termoveļa, merino vilnas termoveļa

Iegādājoties termoveļu Jums ir jāzin kādam mērķim to pērkat,  lai varētu izlemt kāda biezuma, materiāla un tipa termoveļa Jums nepieciešama.

Termoveļas biezums

Pamatā ir trīs biezuma termoveļas:

Plānā jeb vieglā

Plāna termoveļa
Šī ir plāna pirmā kārta, kas cieši pieguļ ādai. Plānā termoveļa ļoti labi novada mitrumu, uzturot ādu sausu. Šo veļu izmanto zemas intensitātes aktivitātēs siltākās ziemas dienās vai arī augstas intensitātes aktivitātēs aukstākās dienās. Ļoti svarīgi ievērot ģērbšanos pa slāņiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu uzvilkt otro slāni. Kā virsējā kārta noteikti jāvelk apģērbs, kas aiztur vēju un atgrūž mitrumu. Piemērota skriešanai, distanču slēpošanai un citām aktivitātēm.

Piemēram, Bjorn Daehli Performance tech

 

Vidēja biezuma

Vidēji bieza termoveļa
Piemērota aukstām vai ļoti aukstām dienām ar vidēju intensitāti kad daļu no laika Jūs kustaties, bet daļu laika pavadāt sēžot vai stāvot. Vai arī augstai intensitātei ļoti zemās gaisa temperatūrās. Vidēja biezuma termoveļu var kombinēt ar plāno jeb vieglo veļu un otro slāni, ja nepieciešams papildus siltums. Piemērotas distanču slēpošanai un skriešanai zemās gaista temperatūrās, pārgājieniem, kalnu slēpošanai un citām aktivitātēm.

Piemēram, Viking Timo mask

 

Biezā jeb smagā

Bieza termoveļa
Piemērota ļoti aukstiem laika apstākļiem, parasti velkot pa virsu kādai plānākai termoveļai, jo pamatā paredzēta, lai pievienotu papildus termoizolācijas slāni. Piemērota jebkura veida aktivitātēm, bet vairāk pārgājieniem un ekspedīcijām.  Parasti ir bieza, lai nodrošinātu siltumu.

Piemēram, Kari Traa ar merino vilnu

 

Termoveļas materiāls

Lielākoties termoveļas ražo no divu veidu audumiem: merino vilnas un sintētiskiem audumiem, piemēram, no polipropilēna. Šie audumi nevis labi uzsūc mitrumu, bet izvada to uz āru, kur tas ātrāk iztvaiko, saglabājot sausu sajūtu pie ādas. Abiem šiem audumiem ir līdzīgas īpašības: efektīvi aizvada mitrumu no ādas, izžūst daudz ātrāk nekā kokvilnas apakšveļa un samazina ķermeņa temperatūra svārstības.

Sintētiskie: Ir ļoti daudz un dažādu sintētisko materiālu, kurus izmanto termoveļām. Pamatā visi šie sintētiskie materiāli, ļoti labi izvada mitrumu, un nodrošina papildus siltumu, nesamazinot elpošanas īpašības. Šim materiālam pluss ir tāds, ka tas ātri žūst, bet mīnuss, ka tie jāskalo gandrīz pēc katras aktīvākas lietošanas, lai nebūtu nepatīkams aromāts.

Merino vilna: Lielisks materiāls. Merino vilnas ir ļoti mīksta un to pievieno klāt ļoti dažādām termoveļām. To izmanto plānākām termoveļām, kas paredzētas aktīvai kustībai un biezākām, kuras paredzēts izmantot ļoti zemās temperatūrās. Merino vilnas termoveļa, ļoti labi pretojas nepatīkamiem aromātiem un to var nēsāt katru dienu, bez mazgāšanas, pat ilgāk par vienu nedēļu. Lieliska veļa pārgājieniem un ikdienas aktivitātēm.

Kokvilna: Kokvilna labi nodrošina ar papildus siltumu, lieliski uzsūc mitrumu, bet nespēj to novadīt, tāpēc tā ātri kļūst slapja un Jums paliks auksti. Lai nodrošinātu siltumu kokvilnas apakšveļai jābūt biezai. Iesakām izvairīties no kokvilnas termo apakšveļu izmantošanas.

 

Sintētiskā termoveļa Vilnas termoveļa
Labās īpašības
 • Mīksta
 • Viegli kopjama
 • Viegla
 • Nodilumizturīga
 • Neveļas
 • Ļoti elastīga
 • Lieliski izvada mitrumu
 • Ātri žūstoša
 • Laba cenas un kvalitātes attiecība
 • Patīkama ādai
 • Viegla
 • Neveļas
 • Dabīgas šķiedras
 • Lieliski izvada mitrumu
 • Lieliski regulē temperatūru
 • Labi atgrūž nepatīkamos aromātus
 • Ļoti elastīga
Sliktās īpašības
 • Nedaudz lēnāk uzsilda ķermeni nekā vilnas termoveļa
 • Sintētisks audums
 • Var rasties nepatīkams aromāts, ja regulāri nemazgā
 • Lēnāk žūst par sintētisko termoveļu
 • Var sarauties, ja nepareizi mazgā
 • Daudz dārgāka par sintētisko termoveļu

 

Termoveļas veidi

Termokrekli

Termokrekli ar garām piedurknēm parasti tiek izmantoti zemākās gaisa temperatūrās, velkot zem jakas, lai nodrošinātu papildus siltumu.

Termokrekls ar garām piedurknēm

Krekli ar īsām piedurknēm var tikt izmantoti gan siltos, gan aukstos laika apstākļos, kad mitrumu novadīšana ir daudz svarīgāka par papildus siltuma slāni, taču arī krekls ar īsām rokām neļaus Jums nosalt aukstākās dienās. Bieži izmanto arī kā vienīgo slāni vasaras treniņos, kad nav ļoti karsts.

Termo krekls ar īsām piedurknēm

Termobikses

Garās bikses parasti tiek izmantots zemākās gaisa temperatūrās un kopā ar termo kreklu. Izmanto visa veida aktivitātēm: slēpošanai, riteņbraukšanai, skriešanai, pārgājieniem, ikdienā.

Odlo termo bikses

¾ bikses pamatā tiek izmantotas slēpošanai un snovošanai, lai bikšu gali nebūtu jāliek zābakos un neradītu lieku diskomfortu.

 

Kura termoveļa būs Jums vispiemērotākā?

Apskatīsim dažu populārākos termoveļas izmantošanas veidus.

Ikdienai

Ikdienai iesakām izvēlēties siltu un ērtu termoveļu, kura nodrošina labas termoregulācijas īpašības. Ikdienas rekomendējam divu veidu termoveļas: kā pirmo noteikti rekomendējam merino vilnas termoveļu, jo tā ir silta un labi elpojoša. Ar merino termoveļu būs komfortabli gan ārā, gan iekštelpās. Kā otro variantu rekomendējam termoveļas, kurām iekšpusē ir siltāks, ādai ļoti patīkams materiāls. Šāda tipa termoveļas būs piemērotākas lietošanai ikdienā pastaigājoties vai vesākās dienās strādājot savā darba vietā. Šāda tipa termoveļas ir arī lieliski piemērotās, lai tās uzvilktu uzreiz pēc treniņa.

Sievietēm mums ir īpašs piedāvājums no Kari Traa. Kari Traa merino vilnas termoveļas ir ne tikai ļoti funkcionālas, bet arī ar lielisku dizainu.

Kari Traa termoveļa

Skriešanai

Dodies ikdienas skrējienā neatkarīgi no apstākļiem? Rudens/pavasara slapjdraņķī un ziemas aukstajās dienās noderēs kvalitatīva sporta termoveļa, kas izvadīs mitrumu un uzturēs siltumu. Skriešanai rekomendējam plānu sintētisko veļu, kuru vilkt zem vēju un mitrumu aizturošas jakas. Aukstākās dienās rekomendējam izmantot arī skriešanas otrā slāņa kreklus, kas nodrošinās papildus siltumu. Ja Jums ir siltas skriešanas bikses, kas aiztur vēju, tad termobikses Jums būs nepieciešamas tikai pašās aukstākajās dienās.

 

Distanču slēpošanai

Slēpojot ar distanču slēpēm aktivitāte ir ilgstoša un vienmērīga. Iesakām izvēlēties vidēji biezu sintētisko termoveļu, kura cieši pieguļ augumam. Tā lieliski novadīs lieko mitrumu un uzturēs optimālu ķermeņa temperatūru. Siltākās ziemas dienās iesakām vilkt tikai termoveļu un jaku, kas aiztur vēju, bet vēsākās dienās iesakām arī otro slāni, kas nodrošinās papildus siltumu.

 

Kalnu slēpošanai

Plāno doties uz kalniem slēpot? Tas nozīmē, ka samērā īsu brīdi aktīvi slēposi un pēc tam kādu laiku sēdēsi pacēlājā, gaidot nākamo nobraucienu, un tas viss zemās temperatūrās. Jums būs nepieciešama vidēji bieza sintētiskā vai merino vilnas termoveļa. Tā lieliski novadīs mitrumu slēpošanas laikā un noturēs ķermeņa siltumu laikā, kad sēdēsiet pacēlājā. Iesakām ģērbties pa slāņiem, izmantojot arī otro slāni ar līdzīgām funkcijām, lai labāk varētu regulēt ķermeņa temperatūru.

X Bionic termoveļas

Riteņbraukšanai

Dodies vakara vai brīvdienu izbraucienos, sacenties ar sabiedrisko transportu vai taksometru ceļā uz darbu? Brauc ar velo lietainās rudens vai pavasara dienās, aukstās ziemas dienās, neatkarīgi no tā ko māte daba piedāvā? Jums vajadzēs pietiekami biezu sintētisko vai merino vilnas termoveļu. Pa virsu noteikti  jāvelk vēju un mitrumu aizturoša jaku un pa vidu jāuzvelk siltu otro slāni, īpaši aukstās dienās, un Jūsu brauciens būs komfortabls.

 

Pārgājieniem

Dodoties pārgājienos gada aukstākajos mēnešos noteikti jāpadomā par piemērotas termoveļas izvēli. Ja pārgājiens paredzēts aktīvs, ar vairākām pauzēm, iesakām izvēlēties vidēja biezuma termoveļu, lai tā novadītu lieko mitrumu iešanas laikā un saglabātu siltumu atpūtas brīdī

 

Lēnai pastaigai

Lēnai pastaigai, kāda pasākuma apmeklēšanai, kā piemēram, sacensību vērošanai, ziemas sezonā iesakām izvēlēties vidēji biezo vai biezo termoveļu. Iesakām virs termoveļas uzvilkt arī otro slāni, kas nodrošinās papildus siltumu.

 

Braucot ar moci zemās gaisa temperatūrās

Šādās dienās Jums noteikti kārtīgi jāpadomā par savu apģērbu. Iesakām izmantot visbiezāko sintētisko termoveļu. Izvēlieties veļu ar augsto krāgu, lai nodrošinātu papildus izolāciju. Izmantojat arī otro slāni, kas nodrošinās ar papildus siltumu.

 

Vai Jūs mani āzējat? Tas viss taču ir ļoti dārgs!

Jā, lai nodrošinātu siltumu var iztikt arī ar visvienkāršākajām armijas vai makšķernieku apakšveļām. Bet, ņemiet vērā, ka Jums paliks karsti un apakšveļa būs slapja tiklīdz sāksiet kustēties vai iekāpsiet mašīnā.  Aktivitātēm iesakām izvēlēties kvalitatīvu ražotāju sporta termoveļu. MySport veikalos ir pieejamas arī kvalitatīva sporta termoveļa par zemāku cenu, kā piemēram, Viking termoveļa, kurai ir ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība.

 

Esam iepazīstinājuši Jūs ar svarīgākajiem punktiem termoveļas izvēlē. Tagad Jums ir pietiekami daudz zināšanu, lai iegādātu sev piemērotāko termoveļu un varētu doties dabā arī gada aukstākajos mēnešos.

 

MySport veikalos pieejamas šādu ražotāju termoveļas

 • Bjorn Daehlie termoveļa
 • Odlo termoveļa
 • UYN termoveļa
 • Viking termoveļa
 • Sportful termoveļa
 • Endurance termoveļa

 

Vēl viens ieteikums! Lai termoveļa kalpotu ilgāk par vienu sezonu, neaizmirstam ņemt vērā norādītos ražotāja un mūsu ieteikumus par termoveļas kopšanu.

 

Termoveļas kopšana

Termoveļas tīrīšanas līdzeklis
Ieteicams lasīt un ievērot ražotāja noteiktās mazgāšanas un kopšanas instrukcijas. Lai Jūsu termo apakšveļa kalpotu labi ievērojat arī šādus mūsu ieteikumus:

 • Vilnas termoveļu mazgājat aukstā vai vēsā ūdenī, lai tā nesarautos. Vēlams žāvējot uzlikt uz sausa dvieļa, lai veļa ātrāk izžūtu. Nav vēlams karināt uz pakaramā, lai neizstieptos.
 • Sintētiskā termoveļa ir viegli kopjama un tā ātri žūst. Iesakām mazgāt ar iekšpusi uz āru. Droši varat mazgāt siltā, bet ne karstā ūdenī un žāvējot karināt uz pakarināmā, šāda materiāla veļa nezaudēs savu formu un funkcionalitāti.
 • Mazgājot iesakām lietot speciālos līdzekļus, lai pagarinātu termoveļas mūžu.
Atstāt komentāru