Bērnu velosipēdi

Bērnu velosipēdi ir dažādi, tie ir jāizvēlas atbilstoši bērna veucmam un augumam. Mūsu veikalos bērnu velosipēdu izvēle ir īpaši plaša. Ļoti vieglie Beany bērnu velosipēdi, kā arī Scott, Cube un arī CTM bērnu un pusaudžu velosipēdi.

Līdzsvara velosipēdu kategorija 12"-16" velosipēdu kategorija 20" velosipēdu kategorija
24" velosipēdu kategorija Pusaudžu velosipēdu kategorija Skrejriteņu kategorija
Turpināt lasīt
Lapa:

Items 1-24 of 74

Uzstādīt dilstošā secībā
Lapa:
Lapa:

Items 1-24 of 74

Uzstādīt dilstošā secībā
Lapa:

Kas jāņem vērā izvēloties bērnu velosipēdu?

Bērni aug strauji un tik pat strauji attīstās arī to kustības, līdzvars un koordinācija. Un braukšana ar velosipēdu ir lielisks veids kā attīstīt visas šīs īpašības un bērna patstāvīgumu. lai bērns izbaudītu braukšanu ar velosipēdu viņam uz sava velo ir jājūtas droši un stabili. Tāpēc pērkot bērnam velosipēdu jāņem vērā velosipēda izmērs, rāmja ģeometrija, svars un arī aprīkojums.

Sākumā vēlams bērnam dot iespēju braukt ar līdzsvara velosipēdu un tikai no trīs gadu vecuma jau mācīt patstāvīgi braukt ar velosipēdu, kuram jāmin pedāļi.

Bērni ātri aug un viena izmēra velosipēds maziem bērniem ir uz 1-2 gadiem un uz 2-3 gadiem lielākiem bērniem. Jā, tas ir fakts! Tieši tāpēc, izvēloties velosipēdu savam bērnam, vecākiem bieži ir vēlme iegādāties lielāku izmēru uz vairākiem gadiem. Bet ņemiet vērā, ka, lai bērnam nezustu interese braukt ar velosipēdu, viņam uz tā ir jājūtas droši un jāvar braukt ar pārliecību pār saviem spēkiem.

Bērnu velosipēdi, kā izvēlēties

Ja bērnam izvēlēsieties velosipēdu, kurš ir par mazu, tad uz šī velosipēda viņš var justies muļķīgi kā arī neērti dēļ tā, ka jābrauc sakumpušam. Izvēloties pārāk lielu velosipēdu, braukšana ar var būt smagnēja un grūti kontrolējama, kas var ietekmēt bērna pārliecību pār saviem spēkiem.

Šobrīd bērnu velosipēdi ir pieejami ļoti plašā klāstā un dažādos izmēros, tāpēc esam sagatavojuši īsu pamācību...

 

Kā izvēlēties bērnu velosipēda izmēru?

Pareizākais veids kā izvēlēties izmēru ir ņemt vērā bērna augumu.

Kad mēs izvēlamies pieaugušo velosipēdu, tad mēs velosipēdu izvēlamies pēc rāmja izmēra. Bet kad runa ir par bērnu velosipēdu, tad galvenais izmēra izvēles atskaites punkts ir riteņu diametrs. Tas ir tāpēc, ka rāmis un visas detaļas bērnu velosipēdam proporcionāli pielāgotas riteņu diametram. Bērnu riteņus parasti iedala šādos izmēros: 12”, 16”, 20”, 24”, kā arī ir pieejami 26", 27,5" un 29" bērnu velosipēdi.

Tātad, kā noteikt, kurš velosipēda izmērs ir piemērotākais Jūsu bērnam?

Velosipēdu bērnam varat izvēlēties ņemot vērā mūsu sagatavoto izmēru tabulu, kuru varat apskatīt zemāk.

Jāizmēra bērna augums un iekšējo kāju augstums centimetros un skatāmies tabulā.

Vecums Augums Iekšējais kāju augstums Riteņu izmērs
2 -3 gadi 85 - 100 cm 35 - 42 cm 12" bērnu velosipēdi
4 -5 gadi 105 - 120 cm 45 - 55 cm 16" bērnu velosipēdi
5 - 8 gadi 120 - 135 cm 55 - 63 cm 20" bērnu velosipēdi
8 - 11 gadi 135 - 145 cm 60 - 72 cm 24" bērnu velosipēdi
11+ gadi 145+ cm 70+ cm 26", 27,5" un 29" pusaudžu velosipēdi

 

*Izmēru tabula nav akmenī cirsta, lūdzam, to uztvert kā rekomendējošu.

Izmēru tabula, nav vienīgais, kas ir jāņem vērā, iegādājoties bērna velosipēdu. Lūdzam, uztvert to kā informatīvu. Ļaujiet tabulai radīt priekštatu par to, kāpēc bērnam ir nepieciešams konkrētais izmērs.

Svarīgākais, lai Jūsu bērns uzkāpj uz velosipēda un veic testa braucienu. Tā Jūs redzēsiet vai bērns uz velosipēda jūtas komfortabli un ir pārliecināts par sevi. Jums ir jāņem vērā arī tas, kā bērns sēž uz šī velosipēda, vai nav pārāk sakumpis un vai nav pārāk izstiepies mēģinot aizsniegt stūri un pedāļus.

Uzticieties MySport veikala speciālistiem, kuri vienmēr varēs pateikt vai velosipēda izmērs ir piemērots Jūsu bērnam.

 

Ir svarīgi atrast velosipēdu, kurš Jūsu bērnam ir piemērots

Drošība ir pats svarīgākais. Tas ir iemesls kāpēc nevajadzētu iegādāties bērnam pārāk lielu velosipēdu, gaidot, kad bērns izaugs, līdz izmērs būs piemērots. Bērnam stāvot uz abām kājām, (pilnām pēdām) virs rāmja augšējās trubas ir jābūt brīvai vietai vismaz 5 centimetriem. Ja rāmja augšējā truba būs līdz pat kājstarpei, tad vajadzības gadījumā bērns nevarēs strauji nolekt ar kājām uz zemes, netraumējot sevi. Bērnam, paceļoties uz pirkstgaliem, ir jāvar uzsēsties uz sēdekļa, jāuzliek viena kāja uz pedāļa un jāsāk braukt.

Kad bērns ir uzkāpis uz velosipēda un sācis braukt, tad sēdēšanas pozai jābūt daudz maz vertikālai un ceļgali nedrīkst atsisties pret stūri. Tai pat laikā kājas nedrīkst būt pilnīgi nostieptas mēģinot aizsniegt pedāļus, kājai vienmēr jābūt nedaudz ieliektai.

Bērnam ir jāvar viegli pagriezt stūri. Nedrīkst būt tā, ka straujākos pagriezienos bērns ar vienu roku (tālāko) vairs nevar aizsniegt stūri. Mazākajiem velosipēdiem ir augstākas stūres ar izvirzījumu tuvāk bērna rokām, tādējādi atvieglojot stūrēšanu.

 

Eksperta viedoklis ir nenovērtējams

Nekad nenovērtējiet pārāk zemu MySport veikala ekspertu padomus. Dažās minūtēs, ko pavadīsiet mūsu veikalā konsultējoties ar ekspertu, Jūs varat ietaupīt garu pētīšanas procesu internetā. Meklējot visas atbildes internetā bieži vien nākas saskarties ar daudz dažādiem viedokļiem tādējādi vēl vairāk sarežģījotbērnu velosipēda izvēli. Mūsu eksperts Jums izstāstīs visu nepieciešamo un palīdzēs izvēlēties piemērotāko velosipēdu bērnam.

 

Cik sver bērnu velosipēds?

Šobrīd bērnu velosipēdi jau ir gana viegli un ļoti smagi ir tikai lētākie velosipēdi, kuriem izmantoti smagāki materiāli. Tagad katram ievērības cienīgam velosipēdu ražotājam ir arī viegli bērnu velosipēdi ar alumīnija rāmi un kvalitatīvām komponentēm. Piemēram, viegls 20” Beany alumīnija velosipēds sver tikai 7,5 kg. Ir svarīgi, lai bērna velosipēds būtu pēc iespējas vieglāks. Ar vieglāku velosipēdam bērnam ir vieglāk nospiest pedāļus un braukt uz priekšu. Beany bērnu velosipēdi ir ļoti viegli, rekomendējam!

 

Beidzamie ieteikumi

  • Izvēlaties pareizo izmēru konkrētajam brīdim.
  • Pārliecinieties, ka bērnam velosipēds tiešām der.
  • Izmantojat mūsu izmēru tabulas, bet atceraties, ka tās ir tikai rekomendējošas.
  • Pārliecinieties, ka bērnam uz velosipēda ir jājūtas ērti un, lai bērnam patīk izvēlētais velosipēds.
  • Izvēlieties pēc iespējas vieglāku un labāk aprīkotu velosipēdu.
  • Piemērotākā velosipēda iegādē iesakām konsultēties ar MySport veikala ekspertiem, kuri vienmēr palīdzēs atrast atbilstošāku velosipēdu Jūsu bērnam.
  • Neizmirsti par bērnu velo ķiveri! Iemāciet bērnam to lietot jau no pirmajām reizēm uz velo.

 

* Aprakstu sagatavojis un publicējis SIA MySport. Rakstu pārkopēt un pārpublicēt ir stingri aizliegts.

Turpināt lasīt