Bērnu velosipēdi
Bērnu velosipēdi ir dažādi, tie ir jāizvēlas atbilstoši bērna veucmam un augumam. Lai veicinātu bērnu fiziskās aktivitātes un lai katram bērnam varētu izvēlēties piemērotāko velosipēdu esam sagādājuši plašu bērnu velosipēdu izvēli: līdzsvara velosipēdus, 12", 16", 20", 24" un pusaudžu velosipēdus. Līdzsvara velosipēdi piemēroti pašiem mazākajiem, kuri mācās turēt līdzsvaru. 12"-16" velosipēdi bērniem, kuri apgūst prasmes braukt ar pedāļu velosipēdiem. Ar 20" velosipēdu bērns apgūst prasmes pārslēgt ātrumu. 24" un pusaudžu velosipēdi ir tādi paši kā pieaugušo velosipēdi, tikai mazāki.
Bērnu velosipēdu ergonomika un drošība pieaug ar katru gadu, braukt ar velosipēdu ir viegli un komfortabli, tāpēc bērniem ir liels prieks un vēlme braukt ar velosipēdu. Lapas lejā lasi kā izvēlēties bērnu velosipēdu.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Izmērs
- 15''
- 13.5"
- 15''
- 13.5"
- Izmērs
- 15''
- 13.5"
- 15''
- 13.5"
- Izmērs
- 17"
- 19"
- 17"
- 19"
- Izmērs
- 17"
- 19"
- 17"
- 19"
Classic 16'' ALU Kids Bike, Sinine | Bērnu Velosipēds
Special Price €249,95 Regular Price €299,00Ietaupi 16%
Kā izvēlēties bērnu velosipēdu
Atcerieties ar kādu aizrautību braucāt ar savu pirmo velosipēdu? Visticamāk, ka nē, bet velosipēds noteikti ir viena no dāvanām, ko bērns nekad neaizmirsīs.
Bonuss braukšanai ar velosipēdu ir bērnu veselības uzlabošana un nostiprināšana, pateicoties regulārām kustībām svaigā gaisā. Lieliski ir tas, ka bērns ar velosipēdu var braukt jau no 1.5 gadu vecuma. Sākumā vēlams bērnam dot iespēju braukt ar balansa velosipēdu un tikai no trīs gadu vecuma jau mācīt patstāvīgi braukt ar velosipēdu, kuram jāmin pedāļi.
Bērni ātri aug un viena izmēra velosipēds maziem bērniem ir uz 1-2 gadiem un uz 2-3 gadiem lielākiem bērniem. Jā, tas ir fakts! Tieši tāpēc, izvēloties velosipēdu savam bērnam, vecākiem bieži ir vēlme iegādāties lielāku izmēru uz vairākiem gadiem. Bet ņemiet vērā, ka, lai bērnam nezustu interese braukt ar velosipēdu, viņam uz velosipēda ir jājūtas droši un jāvar braukt ar pārliecību pār saviem spēkiem.
Ja bērnam izvēlēsieties velosipēdu, kurš ir par mazu, tad uz šī velosipēda viņš var justies muļķīgi kā arī neērti dēļ tā, ka jābrauc sakumpušam. Izvēloties pārāk lielu velosipēdu, braukšana ar velosipēdu var būt smagnēja un grūti kontrolējama, kas var ietekmēt bērna pārliecību pār saviem spēkiem.
Šobrīd bērnu velosipēdi ir pieejami ļoti plašā klāstā un dažādos izmēros, tāpēc esam sagatavojuši īsu pamācību - kā izvēlēties bērnu velosipēda izmēru
Pareizākais veids kā izvēlēties izmēru ir ņemt vērā bērna augumu.
Kad mēs izvēlamies pieaugušo velosipēdu, tad mēs velosipēdu izvēlamies pēc rāmja izmēra. Bet kad runa ir par bērnu velosipēdu, tad galvenais izmēra izvēles atskaites punkts ir riteņu diametrs. Tas ir tāpēc, ka rāmis un visas detaļas bērnu velosipēdam proporcionāli pielāgotas riteņu diametram. Bērnu riteņus parasti iedala šādos izmēros: 12”, 16”, 20”, 24”, kā arī ir pieejami 26" bērnu velosipēdi.
Tātad, kā noteikt, kurš velosipēda izmērs ir piemērotākais Jūsu bērnam?
Velosipēdu bērnam varat izvēlēties ņemot vērā mūsu sagatavoto izmēru tabulu, kuru varat apskatīt zemāk.
Jāizmēra bērna augums un iekšējo kāju augstums centimetros un skatāmies tabulā.
Vecums | Augums | Iekšējais kāju augstums | Riteņu izmērs |
2 -3 gadi | 85 - 100 cm | 35 - 42 cm | 12" |
4 -5 gadi | 105 - 120 cm | 45 - 55 cm | 16" |
5 - 8 gadi | 120 - 135 cm | 55 - 63 cm | 20" |
8 - 11 gadi | 135 - 145 cm | 60 - 72 cm | 24" |
11+ gadi | 145+ cm | 70+ cm | 26" un 27,5" |
Izmēru tabula nav akmenī cirsta, lūdzam, to uztvert kā rekomendējošu.
Izmēru tabula, nav vienīgais, kas ir jāņem vērā, iegādājoties bērna velosipēdu. Lūdzam, uztvert to kā informatīvu. Ļaujiet tabulai radīt priekštatu par to, kāpēc bērnam ir nepieciešams konkrētais izmērs.
Svarīgākais, lai Jūsu bērns uzkāpj uz velosipēda un veic testa braucienu. Tā Jūs redzēsiet vai bērns uz velosipēda jūtas komfortabli un ir pārliecināts par sevi. Jums ir jāņem vērā arī tas, kā bērns sēž uz velosipēda, vai nav pārāk sakumpis un vai nav pārāk izstiepies mēģinot aizsniegt stūri un pedāļus.
Uzticieties MySport veikala speciālistiem, kuri vienmēr varēs pateikt vai velosipēda izmērs ir piemērots Jūsu bērnam.
Ir svarīgi atrast velosipēdu, kurš Jūsu bērnam ir piemērots
Drošība ir pats svarīgākais. Tas ir iemesls kāpēc nevajadzētu iegādāties bērnam pārāk lielu velosipēdu, gaidot, kad bērns izaugs, līdz izmērs būs piemērots. Bērnam stāvot uz abām kājām, (pilnām pēdām) virs rāmja augšējās trubas ir jābūt brīvai vietai vismaz 5 centimetriem. Ja rāmja augšējā truba būs līdz pat kājstarpei, tad vajadzības gadījumā bērns nevarēs strauji nolekt ar kājām uz zemes, netraumējot sevi. Bērnam, paceļoties uz pirkstgaliem, ir jāvar uzsēsties uz sēdekļa, jāuzliek viena kāja uz pedāļa un jāsāk braukt.
Kad bērns ir uzkāpis uz velosipēda un sācis braukt, tad sēdēšanas pozai jābūt daudz maz vertikālai un ceļgali nedrīkst atsisties pret stūri. Tai pat laikā kājas nedrīkst būt pilnīgi nostieptas mēģinot aizsniegt pedāļus, kājai vienmēr jābūt nedaudz ieliektai.
Bērnam ir jāvar viegli pagriezt stūri. Nedrīkst būt tā, ka straujākos pagriezienos bērns ar vienu roku (tālāko) vairs nevar aizsniegt stūri. Mazākajiem velosipēdiem ir augstākas stūres ar izvirzījumu tuvāk bērna rokām, tādējādi atvieglojot stūrēšanu.
Eksperta viedoklis ir nenovērtējams
Nekad nenovērtējiet pārāk zemu MySport veikala ekspertu padomus. Dažās minūtēs, ko pavadīsiet mūsu veikalā konsultējoties ar ekspertu, Jūs varat ietaupīt garu pētīšanas procesu internetā. Meklējot visas atbildes internetā bieži vien nākas saskarties ar daudz dažādiem viedokļiem tādējādi vēl vairāk sarežģījotbērnu velosipēda izvēli. Mūsu eksperts Jums izstāstīs visu nepieciešamo un palīdzēs izvēlēties piemērotāko velosipēdu bērnam.
Kāpēc daži bērnu velosipēdi, šķiet, ka sver tikpat cik pieaugušo?
Šobrīd bērnu velosipēdi jau ir gana viegli un ļoti smagi ir tikai lētākie velosipēdi, kuriem izmantoti smagāki materiāli. Tagad katram ievērības cienīgam velosipēdu ražotājam ir arī viegli bērnu velosipēdi ar alumīnija rāmi un kvalitatīvām komponentēm. Piemēram, viegls 24” Stevens vai Ghost alumīnija velosipēds sver no 9.9 – 11.3 kg. Ir svarīgi, lai bērna velosipēds būtu pēc iespējas vieglāks. Ar vieglāku velosipēdam bērnam ir vieglāk nospiest pedāļus un braukt uz priekšu. Iesakām iegādāties pēc iespējas vieglāku velosipēdu.
Sākam braukt jau no mazām dienām
Balansa velosipēds: 2-3 gadus veciem bērniem.
Jo agrāk bērns sāks braukt ar velosipēdu, jo pārliecinošāk viņš to varēs darīt kļūstot lielāks. Lielisks veids, kā sākt braukt ar velosipēdu, ir izvēlēties balansa velosipēdu, kas bērnam attīstīs pamata prasmes un līdzsvaru.
Balansa velosipēdiem nav pedāļu un visbiežāk nav arī bremzes. Tie palīdz attīstīt prasmes izmantot inerci, attīstīt līdzsvaru un vadīt velosipēdu. Tos samērā droši var izmantot arī iekštelpās.
Mazie velosipēdi ar palīgritentiņiem: 3-6 gadus veciem bērniem
Šāds visbiežāk ir pirmais īstais bērnu velosipēds. Parasti šādi velosipēdi ir ar 12”, 14” un 16” izmēra riteņiem un maziem palīgritentiņiem.
Svarīgākais faktors izvēloties ir tas pats, kas minēts iepriekš. Rāmja augšējā caurule nedrīkst būt līdz kājstarpei, ir jāvar aizsniegt stūre un nospiest bremzes. Atšķirībā no balansa velosipēda te jau būs jāmin pedāļi lai tiktu uz priekšu.
Šie velosipēdi ir arī ātrāki par balansa velosipēdiem. Ar šādu velosipēdu nokrist ir vieglāk un kritiens ir no lielāka augstuma. Ja šis velosipēds būs par lielu, tad smaguma centrs būs par augstu un bērns kritīs biežāk, tāpēc izvēlamies atbilstošu izmēru.
Nākošais līmenis: 20” velosipēdus 5-8 gadus veciem bērniem.
Šis noteikti ir pirmais nopietnais velosipēds bērnam. Šādi velosipēdi parasti jau ir aprīkoti arī ar ātrumu pārslēdzējiem, abām rokas bremzēm un reizēm pat amortizatoru.
Ātrumu pārslēdzēji šāda vecuma bērniem nav ļoti nepieciešami, bet pateicoties tiem bērns var vieglāk tikt kalnos, kā arī tas vienkārši priekš bērna ir interesantāk.
Iesakām izvēlēties pēc iespējas vieglāku velosipēdu, lai bērns var kārtīgi izbaudīt braukšanu.
Bērni aug ātri: Nākamais izmērs ir 24” velosipēds 8-11 gadus veciem bērniem.
Šādi velosipēdi parasti jau ir aprīkoti ar ātrumu pārslēdzējiem, abām rokas bremzēm un visbiežāk arī amortizatoru. Šajā vecumā bērni jau parasti labi kontrolē velosipēdu un izmanto visas tā dotās iespējas. Arī 24” velosipēdu iesakām iegādāties pēc iespējas vieglāku, lai bērns to var vieglāk kontrolēt un manevrēt.
Pusaudžu velosipēdi ar 26" un 27,5" ratiem lielākiem bērniem.
Bērniem, kuru augums jau sasniedz 145cm un vairāk jāizvēlās pusaudžu velosipēds. Pusaudžu velosipēdi ir maza izmēra pieagušo velosipēdi.
Beidzamie ieteikumi
- Izvēlaties pareizo izmēru konkrētajam brīdim.
- Pārliecinieties, ka velosipēds der.
- Izmantojat mūsu izmēru tabulas, bet atceraties, ka tās ir tikai rekomendējošas.
- Pārliecinieties, ka bērnam uz velosipēda ir ērti un ka bērnam patīk izvēlētais velosipēds.
- Izvēlieties pēc iespējas vieglāku un labāk aprīkotu velosipēdu.
- Piemērotākā velosipēda iegādē iesakām konsultēties ar MySport veikala ekspertiem, kuri vienmēr palīdzēs atrast atbilstošāku velosipēdu Jūsu bērnam.
* Aprakstu sagatavojis un publicējis SIA MySport. Rakstu pārkopēt un pārpublicēt ir stingri aizliegts.