Salomon

Salomon

Salomon is one of the oldest and most stable sports inventory manufacturers in the world. This company was founded by the Salomon family in the far 1947 year.

Salamon has two main directions in which the company operates. One of them is the cross country and mountain ski equipment and clothing, as well as all the accessories. The other direction is running, walking, hiking, orientation shoes, clothing and accessories.

We offer Salomon products for jogging and skiing in a wide range of our stores.


Salomon category

Check out the most current Salomon subcategories: Salomon shoes, popular Speedcross shoes and Salomon bags

Salomon shoes Salomon Speedcross Salomon bags and packs

Salomon for men and women

Our stores offer a wide range of Salomon products for men and women.

Salomon mens Salomon womens Salomon kids
Read more
Page:

Items 1-24 of 238

Set Descending Direction
Page:
  1. Salomon XA Cap, nautical blue

    €24.95
    Size
    • M/L
    • M/L
Page:

Items 1-24 of 238

Set Descending Direction
Page:

Mūsdienās Salomon ir viens no lielākajiem skriešanas un pārgājienu apavu, mežam un takām, ražotājiem pasaulē. Trail skriešanas apavi, kurus piedāvā Salomon ir ļoti iecienīti profesionāļu un arī iesācēju vidū. Šajā kategorijā ietilpst arī Salomon dzeršanas somas un jostas pudeļusomas. Arī tās skrējēju vidū ir starp iecienītākajām Pasaulē!

Ja meklējat apavus pārgājieniem, "haikingam", tad Salomon būs pareizā izvēle, jo apavi ir viegli, ļoti ērti, ar labu ventilāciju un pēc izvēles ir pieejami arī ūdens necaurlaidīgi apavi.

Mūsu veikalos plašā klāstā atradīsiet Salomon produkciju skriešanai un slēpošanai. Mūsu speciālisti palīdzēs atrast jums piemērotāko un padalīsies savā pieredzē!

Read more